Resultater 1. Løb

2020

Årets vindere:

1. plads: Allan, Havfruen

2. plads: Jens Sus, Andante

3. plads: Team Caboom

2018

Løb 1:

1. Allan Bennetsen, H-båd, 7 point

2. Stig Madsen, Hallberg Rassy 31, 12 point

3. Anne Skovbølling, Trio 80, 15 point

2017

1.Lise, Bjarke, Mikkel og Anne B, CB66, 5 point

2.Kim Specht, MG26, 6 point

3.Allan Bennetsen, H-båd, 9 point

Endnu en tak til vores dommer Svend Simonsen

2016

1: Carte Blanche (CB 66) med Mikkel Larsen som skipper.

2: Havfruen (H-båd) med Allan Bennetsennsom skipper.

3: Karat (Larsen 28) med Jens Laugesen som skipper.

Desværre var ikke alle fremmødt til

præmieoverrækkelsen.

Yderst t.v. ses Svend Simonsen, dommerbåd,

i midten Allan Bennetsen, Havfruen, og

t.h. Arne Simonsen fra Haulit

2015

1: Havfruen (H-båd) med Allan Bennetsen som skipper.

2: Black Betty (H-båd) med Bjarke Bendixen som skipper.

3: Andante (Solus Alta) med Jens Andersen som skipper.

2014

1: Karat (Larsen 28). (Den gamle skipper/svigerfar var stand-in for Jens Laugesen).

2: Mussi (HR 29). Ib Sørensen var fraværende på dagen.

3: Jo-Li (Dehler Duetta). Skipper Ib Nielsen var fraværende på dagen, men de to gaster Mikkel og Allan tog over.

2013

1: I midten, Jens Laugesen i Karat (Larsen 28)

2: Til venstre, Stig Madsen i Garuda (Optima 92)

3: Til højre, Ib Sørensen i Mussi (H.R. 29)

2012

1: Til venstre, Jens Laugesen i Frk. Larsen (Larsen 25)

2: I midten, Jens (Sus) Andersen i Blues (Solus 29)

3: Til højre, Ib Sørensen i Mussi (H.R. 29)

2011

1. Frk. Larsen skipper : Jens Laugesn

2. Mussi skipper : Ib Sørensen

3. Blues skipper : Jens Andersen

2010

1.Løb

1.”Mussi” Ib Sørensen – HR29

2.”frk.Larsen” Jens Laugesen- Larsen 28

3. “Havfruen” Daniel søndergaard/MikkelLarsen- H-båd

4. “Sus” Jens Andersen – Solus 24

5. “chill out” Kim Fønss – Polaris Drabant

6. “garuda” Stig Madsen – optimax 92

Scroll til toppen

Vi bruger cookies for at kunne give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores side accepterer du brugen af cookies.